نمایش دادن همه 11 نتیجه

فیلتر شنی

استخر و جکوزی از محبوب ترین تفریحات به حساب می آیند و خیلی از افراد به داشتن استخر خانگی علاقه دارند. ساخت استخر نیارمند تجهیزات ویژه ای می باشد که در ادامه قصد داریم به توضیح فیلتر شنی که یکی از مهم ترین محصول در ساخت استخر و جکوزی به شمار می اید را به شما عزیزان معرفی کنیم تا اگر قصد خرید آن را دارید بتوانید از این اطلاعات استفاده کنید. با ما همراه باشید.

فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی یا Sand Filter  یک وسیله پرکاربرد برای کاهش و یا حذف ذرات معلق و تصفیه آب در استخرها و جکوزی ها می باشد. همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است مکانیسم این دستگاه بر پایه استفاده از ذرات ریز ماسه و شن می باشد و از انواع دیگر فیلترها محبوب تر است.

از آنجا که در  آب ذرات ناخالص مانند باکتری ها، مواد آلی و پلانکتون ها  وجود دارد و همچنین آب استخر پس از استفاده مکرر دارای مو و پوست بدن ذرات گرد و غبار و سایر آلودگی ها می شود در نتیجه استفاده از فیلترها برای از بین بردن این آلودگی ها و پاکیزگی آب استخر شما ضروری می‌باشد .

البته این نکته را توجه داشته باشید که نحوه کارکرد این دستگاه بر پایه فیلتراسیون می باشد و با ضدعفونی کردن فرق دارد.

این دستگاه با عبور دادن آب از میان شن و ماسه های داخل خود آلاینده‌ها را گرفته و آب زلال را به بیرون هدایت می کند.شکل کلی این دستگاه استوانه است که در آن یک مخزن قرار دارد آب با فشار زیاد وارد این استوانه شده و از چند لایه شن و ماسه عبور می کند تا هرگونه آلاینده در این مسیر جا بماند و از خروجی آن آبی شفاف خارج شود. در لایه اول دانه های درشت تر سپس دانه های متوسط و در لایه آخر دانه های ریز وجود دارند. و هرچه آب به انتهای مسیر نزدیک تر می شود فیلتراسیون دقیق تر انجام می گیرد.

زمانی دستگاه افت پیدا می‌کند که این دانه ها  گرد شده و توانایی خود را برای فیلتراسیون از دست بدهند در نتیجه در این زمان باید آن ها را تعویض کرد.

فیلترهای شنی ظرفیت های متفاوت داشته و از انواع مختلف آن ها در تصفیه آب استخر و صنعت استفاده می شود.

بدنه فیلترهای شنی معمولاً از دو جنس فایبرگلاس یا گالوانیزه هستند.

فیلتر شنی با بدنه فایبرگلاس:

معمولاً جنس بدنه فیلتر شنی استخر از فایبرگلس می باشد  چون که این ماده ضد زنگ و خورندگی است و در شرایط سنگین که حجم بالایی از آب از آن عبور می کند، کارایی خوبی دارد.

فیلتر شنی با بدنه گالوانیزه:

از آنجا که این پوشش دارای مقاومت کمتری نسبت به فایبرگلاس دارد  آب را با حجم کمتری از خود عبور می دهد در نتیجه یک فیلتر با کارایی پایین تر است  و مناسب برای استخر خانگی نیست. از فیلتر شنی با بدنه گالوانیزه در استخرهای پرورش ماهی و تزئینی استفاده می شود.

انواع مختلف این فیلتر می توانند ذرات معلق با قطر های مختلف را جدا سازی کنند.

انواع فیلتر شنی استخر

سه نوع فیلتر برای فیلتراسیون آب استخر در بازار موجود می باشد. فیلتر شنی، فیلتر کارتریجی و فیلتر دیاتومه که در ادامه با آن آشنا میشویم.

فیلتر تصفیه کارتریجی:

این فیلتر دارای بدنه مقاوم از جنس فایبرگلاس می باشد که از آن می‌توان در استخرهای درمانی و جکوزی ها استفاده کرد فیلتر تصفیه کارتریجی قابلیت کار تا دمای ۹۰ درجه سانتیگراد را دارا می باشد.

این فیلتر نسبت به سایر فیلتر ها فضای کمتری را اشغال می کند و دقت بالاتری در تصفیه آب دارد. حداقل قطر ذراتی که نمی توانند از فیلتر کارتریجی عبور کنند بین ۲ تا ۷ میکرون می باشد.

فیلتر تصفیه دیاتومه:

این فیلتر تصفیه‌ی  در استخرهای عمومی و مسابقه‌ای و همچنین استخرهای خصوصی و لوکس کاربرد دارد و بدنه آن از جنس فلز یا عموما از جنس فایبرگلاس می باشد.

مکانیسم فیلتر تصفیه دیاتومه بر پایه خاک دیاتومه می باشد که مقدار خاک استفاده شده به ظرفیت فیلتر بستگی دارد. خاک دیاتومه از فسیل  جلبک‌های تک سلولی که پوسته سختی از جنس دیاتوم دارند به وجود می‌آید.

حداقل قطر ذراتی که نمی‌توانند از فیلتر تصفیه دیاتومه عبور کند بین ۱۰ تا ۲۰ میکرون می باشد.

انواع فیلتر تصفیه شنی:

فیلترهای شنی را بر اساس نحوه عملکرد می‌توان در سه گروه فیلتر شنی فشاری، فیلتر شنی کند و فیلتر شنی ثقلی تقسیم بندی کرد.

فیلتر شنی فشاری:

این فیلتر که به طور عمده در تصفیه آب استخر ها و محیط های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد آب را با فشار زیاد توسط پمپ از روی بستر شن و ماسه عبور می‌دهد و آب زلال خارج می شود. فیلتر شنی بسته نوعی فیلتر شنی فشاری محسوب می‌شود و از آن در استخرها و جکوزی ها استفاده می شود.

فیلتر شنی کند:

در این نوع فیلتر از پمپ استفاده نمی شود و آب بدون فشار و بسیار آهسته بر روی شن و ماسه حرکت می‌کند در نتیجه تصفیه آب زمان زیادی می برد و در صنعت مورد استفاده قرار نمیگیرد. فیلتر شنی باز نوعی فیلتر محسوب می‌شود که در آن آب بر اثر وزن خود بر روی سیلیس حرکت می کند. از این نوع تسویه معمولاً در تصفیه آب با حجم بالا استفاده می شود.

فیلتر شنی ثقلی:

در این فیلتر نیز پمپ استفاده نشده و آب با سرعت کم در بستر ذرات حرکت می‌کند اما به نسبت فیلتر شنی کند این تفاوت را دارد که وسعت بستر ذرات  افزایش پیدا کرده . در نتیجه فیلتر شنی ثقلی سرعت بیشتری دارد و دانه‌های آن زودتر کثیف شده و نیاز به شستشو دارند.

راهنمای انتخاب فیلتر شنی

برای انتخاب یک فیلتر شنی مناسب باید چند پارامترهای  را  در نظر داشته باشید.

نوع کاربرد استخر، نوع پوشش استخر، حجم استخر، تعداد افراد شناگر در روز و نرخ تعویض آب آن از پارامترهای مهم برای انتخاب فیلتر شنی محسوب می شود. توجه داشته باشید که محاسبه فیلتر شنی برای استخر و جکوزی به یک شکل است اما در انتخاب فیلتر باید به دمای کار آن دقت شود زیرا آب جکوزی بیشتر از استخر می باشد.

حجم: همان طور که می دانید حجم یک استخر یا جکوزی به شکل آن بستگی دارد برای مثال حجم یک استخر مستطیل شکل حاصل ضرب طول در عرض در عمق متوسط [ (کمترین عمق+بیشترین عمق)/۲ ] آن  می باشد که بر حسب متر مربع بیان می شود.

نرخ تعویض آب: به مقدار زمان لازم برای یک بار گردش کل آب استخر در سیستم تصفیه آب،نرخ تعویض آب یا دوره بازگشت می‌گویند. این عدد بستگی به نوع استخر دارد  بدیهی است که این عدد برای استخر خصوصی کمتر از یک استخر آموزشی می باشد.

برای مثال:

۱_ نرخ تعویض آب جکوزی خصوصی برابر نیم ساعت

۲_نرخ تعویض آب استخر عمومی برابر۶ساعت و …

دبی: از تقسیم حجم استخر بر نرخ تعویض آب، دبی یا میزان گذر آب به دست می آید.

ظرفیت دبی فیلتر شنی در کاتالوگ آن بیان شده است و شما می توانید با به دست آوردن دبی استخر و تطبیق آن با اطلاعات درج شده در کاتالوگ فیلتر شنی ، محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید.

خرید فیلتر شنی

برای انتخاب مناسب‌ترین فیلتر شنی برای استخر و جکوزی خود باید علاوه بر توجه به ظرفیت دبی فیلتر شنی به ابعاد فیلتر شنی نیز دقت کنید تا متناسب با فضای موتورخانه باشد.

در اینجا لیستی از معتبرترین و بهترین انواع فیلترها را برای شما عزیزان قرار داده ایم تا با بررسی اطلاعات فنی انواع فیلتر ها مدل مورد نیاز خود را انتخاب کرده و دستگاهی با کیفیت بالا خریداری کنید.

قیمت فیلتر شنی

قیمت فیلتر شنی بر اساس نوع فیلتر،ظرفیت مخزن،دمای کاری ،جنس بدنه، اندازه،  نوع دانه به کار رفته در آن،نوع کاربرد و … تعیین می‌گردد. بدیهی است که فیلتر های صنعتی به دلیل ظرفیت بیشتر قیمت بیشتری نسبت به فیلتر های خانگی دارند.

به شما عزیزان توصیه می شود قبل از انتخاب فیلتر کاتالوگ آن را به دقت بررسی کنید تا با درک صحیح از ویژگی های آن طبق نیاز خود خریدی مناسب داشته باشید. جهت مشاوره و اطلاع از آخرین قیمت ها می توانید با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.